Bezpieczeństwo
i czystość

Bezpieczeństwo suplementów diety jest wieloaspektowym zagadnieniem, które wspólnie tworzą nie tylko sami producenci, ale także naukowcy, pracownicy ochrony zdrowia, organy państwowe, niezależne laboratoria oraz sami konsumenci. Z względu na tak powszechne stosowanie suplementacji w naszym społeczeństwie niezbędne jest zapewnienie odpowiedniej jakości oraz informacji na temat stosowanych środków. Naszym celem jest wsparcie producentów i konsumentów, polegające na badaniach czystości, efektywności i właściwości różnego rodzaju produktów zawartych w szeroko pojętych definicjach suplementów i farmaceutyków. Utrzymywanie wysokich standardów oraz promowanie transparentności jest niezbędnym narzędziem do zapewnienia skutecznej i bezpiecznej suplementacji wspierającej zdrowie oraz dobre samopoczucie.

W naszej ofercie znajdą Państwo nie tylko szeroki zakres badań, lecz także wsparcie i opiniowanie naszych doświadczonych ekspertów. Zachęcamy do sprawdzenia naszych raportów w zakładce Aktualności. 

Analizy fizykochemiczne

  • Identyfikacja i potwierdzenie tożsamości względem deklarowanego składu.
  • Oznaczenie zawartości (witaminy, minerały, ekstrakty roślinne) z uwzględnieniem różnych postaci chemicznej oraz matryc.
  • Badanie właściwości surowców proszkowych pod kątem zdolności do tabletkowania bezpośredniego oraz ocena płynności proszków (granulometria, gęstość nasypowa, kąt usypu).
  • Badania tabletek i kapsułek (jednolitość masy oraz zawartości, twardość, odporność na ścieranie), a także badania uwalniania i czasu rozpadu postaci.
  • Inne klasyczne oraz instrumentalne metody chemiczne

Analizy zanieczyszczeń

  • Zawartości metali ciężkich (ołów, rtęć, kadm, arsen)
  • Obecność pestycydów, mykotoksyn, alkaloidów pirolizydynowych (AP), wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), melaminy
  • Substancje sklasyfikowane na Liście Substancji i Metod Zabronionych przez Światową Agencję Antydopingową (WADA)
  • Pozostałości rozpuszczalników stosowanych do ekstrakcji
  • Obecność nanomateriałów
  • Substancje oraz metody wykorzystywane do sterylizacji materiałów: tlenek etylenu (ETO), jonizacja, napromieniowana, konserwanty
  • Alergeny pokarmowe
  • Badania na obecność innych nieznanych lub niedozwolonych substancji

Analizy mikrobiologiczne

  • Ogólna liczba drobnoustrojów tlenowych, liczba drożdży i pleśni
  • Obecność drobnoustrojów chorobotwórczych (Salmonella spp, Escherichia coli, Bacillus cereus, Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa, Candida albicans)

We provide premium class services

Testy przepływu bocznego

Testy lateral flow (testy przepływu bocznego) to proste i szybkie narzędzia diagnostyczne służące do wykrywania obecności specyficznych substancji biologicznych. Działają na zasadzie immunochromatografii i są cenione za swoją szybkość, prostotę, niski koszt i możliwość wykonania bez specjalistycznego sprzętu.

Komponenty testów LF

Testy lateral flow składają się z szeregu składników takich jak nanocząstki złota, membrany nitrocelulozowe a także przeciwciała humanizowane. Czułość testów zależy między innymi od zastosowanych składników oraz właściwości nanocząstek reporterowych, które generują sygnał diagnostyczny.

Nanocząstki

Nanocząstki są wykorzystywane w testach przepływu bocznego jako reporters ze względu na swoje unikalne właściwości optyczne. Mają one zdolność silnego rozpraszania i absorbcji światła, dzięki czemu generują intensywny sygnał optyczny. Sygnał ten można odczytać wzrokowo (jakościowo lub półilościowo) lub za pomocą czytnika optycznego (ilościowo).

Membrany nitrocelulozowe

Membrany nitrocelulozowe są jednym z najważniejszych elementów testów przepływu bocznego, gdyż dzięki nim badana cząsteczka jest zatrzymywana i wykrywana. Wybierając materiały do opracowania testu immunologicznego, należy wziąć pod uwagę łącznie właściwości wykorzystywanej membrany i odczynnika, ponieważ to ich interakcje determinują wynik opracowania testu.

Przeciwciała humanizowane

Przeciwciała humanizowane są powszechnie wykorzystywane w testach LF. Charakteryzuje je wysoka czułość i selektywność do specyficznego wykrywania bardzo niskich stężeń badanych związków w próbkach.

Karty membranowe

Karty membranowe są zaprojektowane z myślą o szybkich i efektywnych testach diagnostycznych. Stanowią one kluczowy komponent w zestawach do testów przepływowych, umożliwiając szybkie wykrywanie i identyfikację szerokiego zakresu biomarkerów w różnych próbkach biologicznych.